Szukaj na stronie

images/iacf1.jpg

Willa Zacisze

Zacisze to zabytkowa willa zbudowana w 1904 roku przez Macieja Kopcińskiego. Jeden z budynków tzw."Uzdrowiska Ojców". Obecnie po kapitalnym remoncie. Położona w ścisłym centrum Ojcowa, na zachodnim zboczu Doliny Prądnika, w miejscu skąd rozciąga się piękny widok na strome, o fantastycznych kształtach skały i malownicze ruiny Zamku w Ojcowie.

Dowiedz się Więcej    

expectbelow expectbelow
 •  

  Noclegi

  Oferujemy pokoje 2, 3, 4 osobowe (łącznie dla 32 osób)

   

  Czytaj Więcej

 •  

  Atrakcje Ojcowa

  Jaskinie, Zamki, Muzea...

   

  Czytaj Więcej

 •  

  Restauracje

  Restauracja pod Nietoperzem, Restauracja Pod Bocianem

   

  Czytaj Więcej

 •  

  Legendy z Ojcowa

  O Pustelnicy, Pilarzowa Skała, Łaskawiec...

   

  Czytaj Więcej

Uzdrowisko Ojców - Images


our history our history

krótka_historia Uzdrowiska

AOjców jest niewielką wsią położoną w malowniczej gminie Skała mieszczącej się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Doliny Prądnika.

Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1370 roku. Rozwinęła się ona z osady powstałej przy zamku. Od XIX wieku następowała zmiana charakteru miejscowości z letniskowej na uzdrowiskową.

co_warto zobaczyć

Jedna z najbardziej znanych i kojarzonych polskich jaskiń. W roku 1927 oficjalnie została uznana za zabytek stanowiący jedną z głównych atrakcji turystycznych OPN.

Jaskinia ciemna położona jest aż 65m nad Doliną Prądnika. Jaskinia jest jednym z najważniejszych w Polsce zabytków archeologicznych, badania dowiodły, że zachowały się tu pierwsze ślady człowieka pierwotnego sprzed ponad 125 tysięcy lat (!)

"Od Olkusza oddalona przez wsie Przeginia i Sułoszowa o 16 wiorst, w zachodnio-północnej stronie doliny Prądnika, miedzy Grodziskiem, a wsią Sułoszowa wznosi się dumnie na skale, 1600 stóp nad poziomem morza, zamek Pieskowa Skała

Historyczna budowla została wzniesiona przez króla Polski Kazimierza Wielkiego w XIV wieku.

Muzeum mieści się w dawnym hotelu Pod Łokietkiem. Zwiedzającym oferuje szeroką gamę eksponatów z zakresu geologii i rzeźby (Dolina Prądnika), a także architektury, czy świata roślinnego i zwierzęcego OPN. W skład muzeum wchodzi także Park Zamkowy.

"Oprócz wielu innych niedogodności Ojców przez długie lata doznawał i tej, iż goście tu przebywający, nie mieli gdzie zadość uczynić duchownym swoim potrzebom - słowem nie było ani kościoła ani kaplicy.

"Od Olkusza oddalona przez wsie Przeginia i Sułoszowa o 16 wiorst, w zachodnio-północnej stronie doliny Prądnika, miedzy Grodziskiem, a wsią Sułoszowa wznosi się dumnie na skale, 1600 stóp nad poziomem morza, zamek Pieskowa Skała

Sed luctus quam quis nisi porta, sed dictum justo porttitor. Vivamus porta mollis pellentesque. Duis sem lorem, pretium ut laoreet vel, finibus at nunc. Curabitur posuere nisi justo, vel malesuada elit euismod nec.

przyjmujemy_gości

Weekend Majowy i Boże Ciało 2024

OTWARTE

26 kwietnia - 5 maja

29 maja - 2 czerwca

Wakacje 2024

OTWARTE CODZIENNIE

01 maja - 01 września

zamieszkaj u nas

Pokoje 2 , 3 , 4, 5  - osobowe ( łącznie dla 32 osób).,
----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
 
Pokoje z łazienkami (nr.3,4,6,7)- pokoje 2 osobowe -110 zł/os, pokoje 3, 4 osobowe - 90 zł/os.,
 
Pokoje z lazienką na korytarzu obok pokoju (nr.8, 9,10,11) - pokoje 2 osobowe - 80 zł/ os., pokoje 3, 4 osobowe - 70 zł/os.,
 
Pokój nr 1 - max 5 osób (łazienka i duża weranda) - 2 os. - 110 zł/os.- 3,4,5 os.- 80 zł/ os.,
 
Pokój nr 2 - max 5 osób (prysznic, toaleta, aneks kuchenny i weranda) - 2 os - 110 zł/os., 3,4,5 os. - 80 zł/os.
 
2 pokoje z dużymi balkonami (nr. 4,10) -  plus 10 zł/os.
 
NOCLEG NA 1 NOC - plus 10 zł/os.
 
Zwierzę 20 zł/noc
 
 
 
 
Dziękujemy za wybór Willi Zacisze! Aby dokonać rezerwacji prosimy o uzupełnienie poniższego formularza. Państwa rezerwacja zostanie potwierdzona mailem.